2012 m. gruodžio 9 d.

Dirbtuvių statybos, vienuolikta dalis

Paskutinis naujai užklotas sniegais šiais metais :)
Vėliau jis jau tik tirpo ir vis artėjo pavasaris.


Paskutinio sniego kliuvo ir nuotėkų talpai.
Taip, tai Traidenis. Jei kažkas norite sužinoti kodėl būtent jis, atsakymas labai paprastas - per pažįstamus gavom gerokai pigiau :) Domėtis nuotėkų įrengimu pradėjau prieš ketverius metus, per tą laiką perskaičiau kalnus informacijos, forumuose vykstančių diskusijų, tarėmės su tais, kurie jau įsirengią originalias ar savadarbes nuotėkas... Priėmėm sprendimą, kuris nebūtų buvęs ypatingai kitoks nei galutinai pasirinkom, tiesiog talpą šio gamintojo nusipirkom todėl, kad tuo metu pavyko gauti pigiausiai nei bet kurių kitų gamintojų :)
Mat paaiškėjo, kad visų komunikacijų paklojimas po žemėmis ir visų tam reikalingų priemonių kainos yra gerokai didesnės nei planavome ir teko kai kur sutaupyti.
Ar visi mūsų sprendimai geri, mes tikrai nežinome, bet prieš priimdami sprendimą pasitardavome ne su vienu žmogumi, paskaitydavome oficialios informacijos, įvertindavome mūsų abiejų nuomones ir nuspręsdavome :)
Atgal nežiūrime - ką padarėme, darėme atsakingai, o jei būsime įvėlę klaidų - atėjus laikui taisysim :)


Mes gyvename sodyboje, tad žiemos šildymo sistema - pečiai, kūrenami malkomis. Kadangi visuose pastatuose bus vandentiekis, o tikrai bus taip, kad žiemą gali tekti kuriam laikui išvažiuoti, pasitarę su tais, kurie jau turi tokius dalykus įsirengę, nusprendėme įsirengti ir mes.
Tai dviejų metrų gylio duobės, kurių apačioje įtaisytas vandens iš sistemos išleidimo kranelis.
Žiema, šaltis tarkim iki - 20 laipsnių, o mes išvykstame kur nors kelioms dienoms. Atsukame, išleidžiame vandenį iš visų vamzdžių ir ramiai išvažiuojame :)

Per kelis metus planai vis keitėsi, tad anksčiau vyro dirbtuvėse neplanavę įrengti vandens, dabar persigalvojome ir teko ardyti grindis.

Čia vandens nuleidimo rusiukas mano dirbtuvėlėse.
Kaip visada - pagalbininkai visada šalia :DParuoštas karkasas, kuris yra apie 15 cm. iki iškastos duobės, t.y. rusiuko betono sienos bus 15 cm. Kodėl vyras nusprendė būtent tokias daryti, net ir nepaklausiau :) Jis žino ką daro ir man ramu :)))


Nuo statybų dar truputį į gamtą, kuri pačiame sujudime :)
Varlytės kūdroje plaukinėja ir atrodo, kad mėgaujasi tuo. Žiūrim su pavydu, nes mes į vandenį įlysime dar negreit :)


Labai gražios samanos. Kol kas dar nežinau jų pavadinimo ir ar čia žydėjimas, ar koks kitas procesas, bet planuoju išsiaiškinti.
Jaunas maumedis šiais metais pirmą kartą krauna žiedelius ir augina kankorėžius.


Bitininkas ruošiasi pirmam nuosekliam pavasariniam apsidairymui po avilius.
Ar visos peržiemojo, ar aviliuose nereikia ko nors sutvarkyti ir t.t.Pamenate tą obelį prie mano dirbtuvėles, kurią planavome gausiai apgenėti ir palikti? Galutinai nusprendėme taip nedaryti ir seną antaninių obuolių obelį visiškai nupjauti. Kelmą iškasti ir išrauti, žemę patręšti ir pradėti sodinti vyšnių giraitę.

O tuo tarpu duobės vandens nuleidimo sistemai įrengti betoninės sienos sustingo, vyras išardė karkasą, sutvarkė ir paliko išdžiūti.


Ir kaip visada - pagalbininkai visada šalia.  Arba padeda, arba viską griauna, būna labai mieli :))) Dažniausiai viską griauna ir po to būna labai labai mieli :)))2 komentarai:

Agnė rašė...

Labai smagu žiūrėti, kaip keičiasi jūsų aplinka, kaip šauniai dirbate net su tokia rimta pagalba :D
O dėl tų samanų, dar ir mamos biofizikės paklausiau, panašiausia, kad ten kažkokie grybai, o ne samanos. Dar pasidomėsiu, paieškosiu tarp jos knygų, gal ką rasiu.

kitokia Aurelija rašė...

Ačiū, Agne :) Jei tik rastum informacijos, prašau, parašyk knygų pavadinimus, nes pas mus tokių gyvybių yra labai daug, būtų be galo įdomu apie juos daugiau sužinoti :)
Ačiū :)
Manau, tavo mama visiškai teisi, į grybus jie labiau panašūs :)))